+48 29 742 50 11 wew. 42  /   +48 882 035 066

Lampy owadobójcze

Dostępne w naszym sklepie lampy owadobójcze stanowią skuteczne wyjście z sytuacji, w której insekty wlatują do pomieszczeń sanitarnych. Szczególnie irytujące i problematyczne są muchy oraz komary. Ich obecność w gastronomii czy zakładach przemysłowych jest wysoce niepożądana.

Oferujemy Państwu szeroki wybór produktów, zdolnych poradzić sobie nawet z całą chmarą much i komarów. Lampa na owady to urządzenie wykorzystujące działanie świetlówek lub specjalnych lepów. Eliminuje insekty, pozwalając na zachowanie higieny w pomieszczeniu.

Skuteczne i wydajne zwalczanie owadów

W naszym asortymencie można znaleźć zarówno lampy owadobójcze, wyróżniające się wydajnością, jak i takie, które poza skutecznym usuwaniem much i komarów muszą mieć jeszcze znaczne walory estetyczne, dzięki czemu wyglądają niepozornie i pasują do wystroju wnętrza.

Dla osób ceniących, przede wszystkim, skuteczność, doskonałym rozwiązaniem będzie np. lampa na muchy i komary PR2X18. Jest to jedno z najwydajniejszych urządzeń, posiadające siatkę rażącą, której napięcie wynosi 5000V, a także dwie świetlówki. Jest stosowana głównie w pomieszczeniach gospodarczych, hodowlanych, sklepach i magazynach oraz wszędzie tam, gdzie nie ma bezpośredniego kontaktu z żywnością. Wśród estetycznych modeli, doskonale sprawdzających się w restauracjach, barach, hotelach, mieszkaniach prywatnych oraz wielu innych miejscach tego typu, znajduje się np. MARVEL-STEEL. Jest to bardzo dyskretne urządzenie posiadające półokrągły kształt oraz efektownie wyglądające wycięcia, przez które wpadają zwabione owady. Ta lampa na muchy i komary jest wyposażona w lep montowany na tyle obudowy, dzięki czemu schwytane insekty nie są widoczne z zewnątrz.

Lampy z ciekawym wyglądem

Szukając modelu, charakteryzującego się estetycznym wyglądem, warto zwrócić uwagę na także na DEAL-006, który eliminuje owady, pełniąc przy tym funkcję zegara. Bardzo dobrze wkomponuje się w stylistykę wszystkich pomieszczeń, stanowiąc bardzo praktyczną ozdobę. Jeśli szukasz urządzenia, które pozwoli Ci się uporać z insektami, zapoznaj się z produktami znajdującymi się w naszym asortymencie.

28 produkt(ów)

na stronę

Nowoczesne lampy owadobójcze

Produkowane współcześnie lampy owadobójcze to prosty mechanizm działania i czyszczenia, często idący w parze z estetycznym wyglądem. Wszystko opiera się na niezawodnym promieniowaniu ultrafioletowym. Urządzenia emitują fale o odpowiedniej długości, które wabią muchy, komary i inne owady latające, będąc jednocześnie całkowicie bezpiecznymi dla ludzi. Zwabione za pomocą promieniowania owady przedostają się do wnętrza lampy, gdzie ulegają unicestwieniu. Może się to odbywać z wykorzystaniem siatki rażącej, lepu lub wiatraku.

Proste jest także utrzymanie produktu w czystości. Budowa nowoczesnych lamp nie jest skomplikowana, dzięki czemu ich wnętrze w szybki sposób może zostać oczyszczone z martwych owadów.

Świetlówki w lampach owadobójczych

Nowoczesne lampy owadobójcze opierają się na bardzo prostym mechanizmie, jednak aby jego działanie było skuteczne, niezbędne są odpowiednie świetlówki ultrafioletowe. Kluczem do sukcesu jest świetlówka emitująca fale ultrafioletu o określonej długości. Optymalnym rozwiązaniem jest fala o długości 365 nanometrów – z jednej strony jest ona niezwykle kusząca dla much, komarów i innych latających owadów, a z drugiej – całkowicie bezpieczna dla ludzi.

Jakie lampy są najbardziej pożądane? Obecnie popularnością cieszą się świetlówki bezodpryskowe. Co prawda znajdująca się na nich osłona nieco zmniejsza ich moc, gwarantuje jednak pełne bezpieczeństwo. Zapobiega bowiem rozpryskom szkła w przypadku ewentualnego stłuczenia lampy.

Rodzaje lamp owadobójczych

Obecnie osoby szukające lamp owadobójczych mają do wyboru kilka rodzajów urządzeń. Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się warianty wiatrakowe, nadal jednak najczęściej wybieranymi modelami są rażące i lepowe lampy na muchy i komary.

Wszystkie modele opierają się na wabieniu owadów za pomocą świetlówki ultrafioletowej – różnice polegają na sposobie eliminacji insektów. W modelach rażących komary i muchy wpadają na kratkę znajdującą się pod napięciem elektrycznym – najczęściej w przedziale 1500-5000V – i martwe spadają na znajdującą się u spodu powierzchnię. W wariancie lepowym wabione promieniowaniem owady osiadają na pokrytej specjalnym środkiem powierzchni, co uniemożliwia im ponowne wzbicie się do lotu.

Jak wybrać lampę na owady?

Pozornie wydaje się, że wybór lampy owadobójczej nie jest niczym skomplikowanym. Przed zakupem warto jednak zadać sobie kilka pytań, które pomogą nam wybrać optymalny model. Przede wszystkim lampę dostosujmy do pomieszczenia, w którym ma się ona znajdować. Przykładowo - jeśli zależy nam przede wszystkim na higienie, idealne będą lampy lepowe, jeśli natomiast liczą się dla nas także względy estetyczne, warto rozważyć kupno estetycznych kinkietów i lamp sufitowych o nowoczesnym wyglądzie. Poza tym pod uwagę warto brać również:

  • metraż pomieszczenia i moc świetlówek – zależność między jednym a drugim jest duża. Do wielkości pomieszczenia należy wybrać moc lampy i ewentualnie większą ilość świetlówek,

  • materiał wykonania – ma wpływ na odporność produktu na uszkodzenia mechaniczne oraz jego wytrzymałość,

  • grubość kratki – powinna być dostosowana do wielkości owadów, które mają być unicestwiane,

  • certyfikaty – lampy przeznaczone do pomieszczeń produkcji żywności powinny posiadać certyfikat HACCP.

Gdzie wykorzystywane są lampy?

Owady latające, takie jak muchy czy komary mogą być nosicielami wielu chorób i bakterii niebezpiecznych dla człowieka. Ponadto wszyscy dobrze wiemy, jak irytujące potrafią być te insekty podczas relaksu w domu lub w czasie spotkania towarzyskiego z przyjaciółmi na ogrodzie. Są to powody, dla których ludzie coraz częściej decydują się na korzystanie z lamp owadobójczych w domach, mieszkaniach czy na tarasach.

Tego typu produkty wykorzystywane są również sukcesywnie w różnych gałęziach przemysłu, przede wszystkim – spożywczym. Zapewniające higieniczne pozbywanie się owadów lampy niezbędne są wszędzie tam, gdzie mogłyby mieć kontakt z artykułami spożywczymi: w halach produkcyjnych i magazynowych, sklepach, restauracjach czy barach. Są to jednak produkty uniwersalne i można również używać ich wszędzie tam, gdzie muchy, komary i inne insekty po prostu na co dzień dają się we znaki.

28 produkt(ów)

na stronę

POMEL Sp. z o.o. zaprasza do współpracy hurtowników oraz sklepy.


Posiadamy własne zaplecze produkcyjne, co daje nam możliwość szybkiego reagowania i dostosowywania się do potrzeb rynku.
Nawiążemy współpracę na dogodnych warunkach.

Dowiedz się więcej i zapytaj o zasady przyznawania upustów.

Oferta dla hurtowników